top of page

My story

02_ZZ11.jpg

Před více než 15 lety jsem brigádně při vysoké škole pracovala jako fitness instruktorka a masérka v Bratislavě v luxusním hotelu. Kdybych měla možnost nahlédnout do čarovné koule a vidět svou budoucnost, asi bych se pobavila. Jen těžce bych uvěřila, že si zvýším kvalifikace v Londýně a Miami a budu stále pracovat v Beauty & Wellness. Ani ve snu by mně nenapadlo, že procestuji skoro celý svět, povedu multikulturní týmy s více než 50 zaměstnanci a založím úspěšné poradenství. To ani nemluvím o tom, že pár měsíců prožiju v Mexiku, navštívím Aljašku, Austrálii či Jižní pól a budu mít užasnou rodinu a chlapečka. Ze slzami v očích bych v té kouly sledovala jak vidím velryby, letím vrtulníkem, či plavu s delfíny. A ono se to vše stalo skutečností. V superlativech bych mohla pokračovat, protože to je teda veliká jízda. Nezapomínejme však, že každá mince má 2 strany.

Mnozí vnímají někoho příběh jako procházku růžovou zahradou. Mají tendence soudit, porovnat se a myslet si, že ten člověk měl určitě velké štěstí. Tajně si přejí, kéž by ho také měli. V životě však často není všechno tak jak se zdá. A cesta k úspěchu nebývá jen přímá, jak se často prezentuje, nebo představuje. Jde o roky drilu, odpovědnosti, disciplíny, kde narazíte na mnoho překážek a náročných úseků. Podobně to je i v mém příběhu.

kokos.jpg
delfin.jpg

Práci na zaoceánských lodích nazývám školou života. Znám dobře, když máte 4 dny volna za měsíc a denně 16hodinové směny. Prošla jsem si drilem v kabině, kdy máte křeče a bolí Vás klouby, ruce i nohy. Neminula mně ani náročná klientela, či rekordní rezervace v podobě 10 klientů za den, co jsem opakovala několik let!! Znám pocit stresu z prodeje, či odmítnutí jako i trému mluvit před publikem. Cestu mi vyšperkovali i napjaté mezilidské vztahy, zklamání, intriky, či nemožní nadřízený. Nechyběl ani pocit frustrace, když se ostatní baví a Vy makáte, nebo všichni spí a vy se vzděláváte. Znám i ten, když vyčerpáním padáte na hubu a takzvaný kamarádi Vám za zády hází klacky pod nohy, abyste to náhodou neměli také lehké. A tak bych mohla pokračovat hodiny...

Věřím, že každý životní příběh je jedinečný, a i když je někdy život náročný, zároveň je krásný. Alespoň já jsem se naučila ten můj tak vidět. Vždy máme možnost volby. Já se rozhodla překážky překonávat, ne se vzdávat. Převzít za svůj život plnou odpovědnost a jít si za svým snem. A i když to nebylo lehké, vydržet, protože mi to za to stojí. Rozhodla jsem se těšit z nových dní a jsem vděčná, že jsem a mám příležitost žít. Žít tak jak chci, žít tady a teď. Když se ohlédnu zpět, neměnila bych na mém příběhu nejmenší detail.

5c4f26e12bdd7f427d683356.jpg
robo.jpg
news-princess-ships-hero.jpg

Jsem vděčná za lidi, které jsem potkala. Od všech jsem se hodně naučila. Od těch, co mě na cestě usměrňovali, jsem se naučila, jakou osobou chci být. A ti, co mi podkopávalo nohy, mi ukázali, jakou osobou nechci být. Každý jeden detail mě formoval, a posílil, i když tehdy se to tak nezdálo. S odstupem času si vážím každé své životní lekce, i když boleli, ukázali mi, kolik sily v sobě jako lidi máme a zcelili mě. Teď cítím vnitřní klid, už nebojuji a nesnažím se změnit to, co bohužel nemohu ovlivnit. Ani tam nesoustředím svou energii. Delší dobu mi to trvalo s mým​​​ temperamentem pochopit, ale dnes už vím, že vše se děje z určitého důvodu a je to přesně tak jak má být. Takže jsem víc v klidu a užívám si přítomnosti.

   Pomáhám ostatním stát se profesně nejlepší verzí sebe samých!

Na mě cestě jsem potkala mnoho specialistů, kteří si své know -​ how hlídají jak oko v hlavě. Já to své dnes již ráda a otevřeně sdílím. Proč se dělím o své zkušenosti? Naplní​ mě pocit, když můžu druhé inspirovat a pomáhat jim vidět svůj potenciál o kterém ani nesnili. Někdy u svých klientů vidím příběh, který by mohli žít, kdyby si změnili aktuálně CD hrající dokola v jejich hlavě. Když jim o tom potenciálu na začátku povím, často je rozesměji. Asi tak jako já, když bych před těmi lety koukala do své čarovné koule budoucnosti. Tehdy jsem to svoje CD neměla ještě vyladěné a netušila jsem, že se ladit dá. O to víc se pak v mysli usmívám, když pozoruji své klienty jít za tím snem a cítím velké zadostiučinění, že jsem jim v tom mohla pomoct a motivovala je vykročit. Vždyť změnit pohled na věc, překonat strach a udělat první krok bývá to nejtěžší. Proto dokud budu cítit, že to má smysl a můj hlas má stále někomu co říct, setrvám na této cestě a vždy ráda inspiruji druhé. Stáváme se přeci silnějšími, když podporujeme druhé.

🇺🇸After living many years abroad worki
Snímka obrazovky (247)_upraveno.png

Lotosový květ symbolizuje v budhismu cestu života. Vyrůstá z bahna, prodírá se špinavou vodou, až se čistý objeví na hladině. Květy představují zářivou čistotu, dlouhý stonek učení povznášející mysl z bahna až k víře v osvícení, které symbolizuje krásný otevřený květ. Neztrácejte naději a důvěřujte si na Vaši životní cestě. I když máte někdy pocit, že se z bažin těžko dostanete. Mějte vždy na mysli, že všechno se děje tak jak má i když Vám to zatím nedává smysl. Držím Vám palce.

Buďme ve spojení

Sledujte na Instagramu

 

           @zuzana_skorikova

Screenshot_20210228_000918.jpg

Nové články

bottom of page