Vyhledat

Konzultační formuláře pro Beauty a Wellness.

Za svou praxi jsem nasbírala zkušenosti z různých Beauty & Wellness. Ať již jako utajený host, nebo z provozů, které jsem vedla. Při individuálních konzultacích se nejvíce zajímáte o nejčastější chyby, jako i o kvalitu služeb v Beauty & Wellness.

Začala bych tím, že žijeme v době, kdy je perfektní služba pro klienty již samozřejmostí, a proto „jen“ splnit očekávaní našich hostů nestačí. Cílem je získat nadšené hosty a to tak, že nejen splníme, ale předčíme jejich očekávání. Poskytneme jim tak nezapomenutelné zážitky, díky kterým se k nám budou nejen pravidelně vracet, ale s radostí doporučí naše služby dále. Často malé detaily a individuální přístup rozhodují, zda se klienti vrátí.

Používáte klientské karty, nebo formuláře? V kvalitních provozech je součástí uvítaní klienta kromě pestré nabídky nápojů i vypsaní konzultačního formuláře. Častokrát se stává, že si poskytovatel plete konzultační formulář s kartou klienta, není to však to samé. Karty klienta, oblíbené hlavně v Beauty, vypisují obvykle kosmetičky v přítomnosti klienta u konzultace, nevypisuje je klient sám, a není tam podpis, který nesmí u formulářů chybět. V kartách dohledáte informace všeho druhu, které, jak samy víme, by se někdy ke klientovi nebo jeho polovičce vůbec neměli dostat. Karty taky slouží především terapeutům, aby si připomněli vše potřebné o klientovi. To v mnohých provozech již nahrazují rezervační systémy, kde si dohledáte všechny útraty klienta, včetně jeho poslední návštěvy, preferencí i všechno o jeho nákupech produktů.

Co to ten konzultační formulář vlastně je? A jak ho používat správně, aby nám práci ulehčil? Konzultační formulář je souhrn informací o aktuálním stavu klienta při jeho návštěvě. Měl by být přehledný, optimálně ve více jazycích. Doporučuji poprosit klienta při uvítání, aby pro poskytnutí nejlepší možné procedury vyplnil formulář. Ideální je to v relaxační místnosti s občerstvením, kde host čeká na proceduru. Terapeut vždy zkontroluje, zda je formulář podepsaný hostem a obeznámí se s informacemi v něm ještě před začátkem procedury.

Kosmetičky se mně často dotazují, co dělat, v čase, když má klient masku. Zda ho nechat relaxovat, nebo dělat masáž šíje, rukou, hlavy apod. Mé řešení je zařadit tuhle jednoduchou otázku do formuláře. Díky získaným informacím tak vždy můžeme ušít proceduru na míru, či později otevřít prodej. Správně využité formuláře pomáhají zjistit, co konkrétně host potřebuje řešit, co ho trápí, jaké má případně kontraindikace, i co má rád a na co se máme zaměřit. Formuláře doporučuji chronologicky skladovat několik let pro možnost nahlédnutí. V případě stížnosti hosta, který vám ve formuláři neuvedl možné kontraindikace jste tak jako terapeuti chráněni. Návrh, jak by měl základní Beauty & Wellness formulář vypadat si ZDARMA stáhnete zde.

O MNĚ: Jmenuji se Zuzana Penc Škoríková, jsem Slovenka, žijící v Praze. V oboru Wellness působím 15 let. Dnes již pomáhám těm, kteří chtějí žít své sny a být úspěšný v oblasti služeb. Možnost seberozvoje poskytuji formou školení, video kurzů, nebo konzultací. Více o mně zde.


KONTAKT:

www.zuzanaskorikova.com

FB: skorikovazuzana

IG: @zuzana_skorikova

57 zobrazení